רוק קריסטל הוא מינרל שקורה להיות טבעי ומלאכותי. במקרה זה, לשני המינים מאפיינים ומאפיינים שונים. ריינסטון הוא מגוון קריסטל גדול של קוורץ, אשר הפתעות עם שקיפות מוחלטת. הגבישים של אבן זו הם טהורים ומושלמים, שבזמנים קדומים נתפס הסלע בקרח שהפך לאבן עם הזמן.

אגב, קריסטל יש תכונה יוצאת דופן, אבל מעניין מאוד - אם אתה נוגע בו, אתה מרגיש קרירות קלה, על בסיס אשר, את דעתו של המקור הקפוא של המינרלים בעקבותיו. סיבה נוספת מדוע אנשים חשבו כך לעתים קרובות את גבישי אבן זו נמצאים בהרים, עמוק בתוך שלג וקרח.

הראשון שהשווה גבישים של גבישי סלע וקרח באינטרסים מדעיים הוא רוברט בויל (מדען במקור מאנגליה), שמצא כי יש להם מאפיינים שונים (משקל, צפיפות וכו '), וכתוצאה מכך הוא הבין כי הם שונים לחלוטין חומרים.רוק קריסטל הוא גם ייחודי בכך שהוא שביר מאוד, בעוד יש קשיות גבוהה - 7 יחידות בסולם מוס.

הגבישים של גביש הסלע נוצרים בסדקים של ורידים עפרות, יצירת מה שנקרא מרתפי קריסטל. אם יש חלל ריק, אז ממשיכה האבן לגדול עד שהיא ממלאת לחלוטין את השטח החופשי. לפיכך, אבן יכולה למדוד בין כמה סנטימטרים עד כמה מטרים.

ראוי לציין כי הטבע עצמו נותן אבן זו לחתוך, יצירת פריזמה משושה עם הקצוות מחודדים של צורה rhombohedral. גובה של גביש בודד הוא בדרך כלל כמה פעמים רוחב שלו. סוג ייחודי של אבן הוא גביש ביפירמידלי, שאין לו מרכיב מנסרתי, ולכן שמו החלופי הוא יהלום קריסטל. בדרך כלל אלה אבנים אהובים על ידי תכשיטנים אשר פעיל להשתמש בהם ביצירת מוצרים יקרים, ואת היתרון העיקרי של מינרל כזה הוא שזה לא דורש עיבוד נוסף או חיתוך.

איפה שלי וכיצד להשתמש rhinestone

הפיקדונות הגדולים ביותר של מינרלים טהור הם ממוקש בשטח של דרום יאקוטיה. כמו כן, גביש רוק ניתן למצוא את הרי האלפים (צרפתית שוויצרית), באוראלס, בהרים של חצי האי קרים ואת הקרפטים. עם זאת, סלע רוק אינו אבן נדירה, ולכן הוא ממוקש בחלקים אחרים של העולם - מדגסקר, סין וברזיל.

האיכות של גביש סלע נקבעת על ידי הברק שלה לאחר העבודה השחזה והליטוש, כמו גם את מידת השקיפות. בעזרת המינרלים הם יוצרים עדשות המשמשות באופן פעיל בתכשיטים. כמה בעלי מלאכה עושים כוסות, קערות ומנות אחרות מאבן זו. ערך מסוים הם גבישים קטנים, כי לאחר השחזה, משמשים שיבוץ תכשיטים.

רוק קריסטל הוא מינרל זולה השייכת אבנים נוי, ואת העלות של קראט אחד הוא כ 5-7 דולר. עם זאת, העלות של התכשיטים המוגמרים עם אבן זו היא הרבה יותר גבוהה, שכן היא לוקחת בחשבון את המורכבות של עבודת יד וחומר המשמש ליצירת המוצר. לדוגמה, כדור בדולח גדול בעל צורה גיאומטרית קבועה הוא בעל ערך מסוים.

כיצד לזהות מזויף?

לעתים קרובות, במסווה של מינרל מנסה למכור זכוכית רגילה, אז אתה צריך להיות זהיר מאוד בעת רכישת מוצרים קריסטל. ההבדל העיקרי בין זכוכית לבין גביש רוק - כאשר במגע עם גוף האדם, קריסטל כמעט אינו משנה את הטמפרטורה שלה, בניגוד זכוכית.

שיטה אחרת היא שאתה יכול להחזיק סכין סכין על מינרל, אם זה זכוכית, ואז שריטות יישאר על זה, אבל עבור קריסטל זה מבחן יעבור ללא עקבות. עם זאת, יש גביש מלאכותי בעל תכונות פיזיות דומות. במקרה זה, רק צורף יכול להבחין בין זיוף רוק טבעי מזויף.

תכונות הריפוי של קריסטל רוק

מאז ימי קדם, התושבים הטיבטים השתמשו במינרלים כדי לרפא חבורות ופצעים, משום שהקרירות מהאבן מקלה על הכאב ומאיצה את התחדשות התאים, ואת קרני השמש העוברות דרך המנסרה מחטא את הפצע הפתוח. ביוון העתיקה, ריינסטון שימש כלי אוכל של אלים, מלכים גיבורים עממיים. זה ידוע כי כולם השתמשו משקאות רק גביעי קריסטל, כפי שהם ניטרל את הרעל שיכול להיות בפנים.

בעולם המודרני, rhinestone משמש antipyretic, הסיבה לכך היא פשוטה טריוויאלי - מינרל תמיד נשאר קר. לגבי הרפואה המודרנית, הרופאים בסין עדיין משתמשים בכדורי קריסטל קטנים לעיסוי. כמו כן, גבישים קטנים משמשים כדי לעורר נקודות פעילות ביולוגית.

המאפיינים הקסומים של גביש רוק

אם אנחנו מדברים על כוח מיסטי של גביש, אז הדרך הקלה ביותר לחשוב על כדורי הבדולח כי אהבה קוסמים מכשפות. מאז ימי קדם היה זה האמין כי מינרל זה נותן לבעליו את המתנה של רומנטי, מראה לו בעבר ועתיד, לענות על שאלות קשות חידות נסתרות.היה חשוב להשאיר את הכדור בחדר חשוך, אסור היה להכניס את אור השמש.

בימי הביניים, קריסטל היה בשימוש פעיל על ידי אלכימאים. הם האמינו כי גביש הסלע היה מסוגל לקבל אותות קוסמיים ולפתוח את השערים לעולם האסטרלי או "העין השלישית" של האדם. כמו כן, האבן מסייעת מנדודי שינה, שוללת אדם של פחדים וחרדות. טבעת כסף עם קריסטל הוא קסם מן החורף ואת כוויות קור. יש גם סוגים שונים של אבן שיש להם תכונות קסומות ייחודיות, למשל, אבנים "חץ של קופידון או" שיער של ונוס "נתן אושר ואהבה לבעליה, אבל הגוון הירוק ריפא מכל המחלות.

מי מתאים סימן גלגל המזלות ריינסטון

מאז המינרל יש כמה סוגים, כל אחד מהם יש השפעה שונה על בני אדם. על בסיס זה, כל מין מתאים רק עבור כמה סימנים של גלגל המזלות. אם אסטרולוגים יש להאמין, אז קריסטל מעושן מתאים לאנשים השייכים אלמנטים של מים או אוויר, אבל הוא התווית עבור וירג 'ו וגדי והוא יכול לשמש רק אם אתה צריך להיפטר סמים או התמכרות לאלכוהול. באשר Streltsov ו טלה, גביש אסור בהחלט סימנים אלה. סוג מיוחד של אבן - ריינסטון שחור, אשר מאפשר לך למצוא חיבור עם העולם האחר. הוא האמין כי מינרל שחור יכול להיות משוחק רק על ידי עקרב.

השאירו תגובה

נא להזין את ההערה שלך!
נא להזין את השם שלך כאן