אלכסנדריט הוא מינרל ייחודי ויקר השייך מינים chrysoberyl. פנינה זו שייכת אבנים יקרות, בעוד זה לא צריך להיות לחתוך או המפורסם, כפי שהוא ידוע לכולם. לאבן יש היסטוריה ייחודית ועמוקה. בנוסף, אלכסנדריט הוא אבן שיש לה ריפוי מדהים המאפיינים קסום, כמו גם צבע מקורי, אשר יכול להשתנות בהתאם התאורה. אבן זו נמצאת לעיתים נדירות בטבע, ולכן נחשבת לאחד המינרלים היקרים והבלעדיים ביותר.

ראוי לציין כי אלכסנדריט יש היסטוריה קטנה יחסית, שכן הוא התגלה לראשונה בשנת 1832, עם זאת, זה היה אז נחשב שזה סוג של אמרלד. האבן הראשונה שנתרמה נתרמה לאלכסנדר השני (הצאר הרוסי העתידי) בשנת 1834, בהיותו בן שש עשרה.לא קשה לנחש שהמינרל הנדיר נקרא על שמו של המלך הרוסי. בהתבסס על זה, אלכסנדריט היה סמל של כוח, כוח וכוח. אנשים האמינו שזו אבן שמגינה על השליט מניסיונות רבים, ולכן השם החלופי של המינרל הוא האבן הקיסרית.

למה אלכסנדריט נקראת אבן האלמנה

המוניטין של מינרלים שנותן כוח וכוח היה מפונק במהלך מלחמת העולם הראשונה והשנייה. באותו זמן לא כל אישה היתה בת מזל: רבים נאלצו לקבור את בעליהן שמתו בשדה הקרב. כפי שאתם יודעים, אלמנות לבשו קמיעות או תכשיטים עם אלכסנדריט. מאותו זמן על שטחה של רוסיה, אלכסנדריט הוא המכונה אבן האלמנה, המסמל בדידות, צער ועצב.

אנשים האמינו שהאבן מסוגלת להזהיר מפני מותם של יקיריהם, לשנות את צבעם מירוק לסגול או אדום, ולכן אלכסנדריט הוא מבשר של אסון ובדידות. כמו כן, אבותינו היו משוכנעים כי פנינה זה יכול להיות משוחק רק בזוגות. שמות חלופיים לאבן הם קריסובריל אוראל (כפי שהוא ממוקש באוראלים) או אבן הלבוש הרוסי (כפי שהוא יכול לחזות את העתיד). עכשיו "תהילה רעה" של המינרל נשכח, כפי שמעידים דבר כזה החתונה אלכסנדריט (יום השנה ה -45).

תיאור, סוגים ועלות של אלכסנדריט

כאמור, אלכסנדריט הוא אבן כי הוא סוג של chrysoberyl. הבסיס של ההרכב הכימי - ונדיום, ברזל וכרום, מספק צבע ייחודי עבור האבן, נוכחות של הכימיקל האחרון. אלכסנדריט אינה אבן חסרת צבע, אך שקופה, שצבעה הקלאסי ירוק-כחול, אך ישנם מקרים של צבעי חום, צהוב וצבעי זית.

באופן כללי, צל של מינרל תלוי איפה הוא מיוצר. לדוגמה, האבן הרוסית היא המדהימה ביותר, שכן יש לה צבע קלאסי, אשר תחת אור מלאכותי משתנה צבע ארגמן או סגול. מינרל ממוקש באפריקה או בברזיל יש צבע חום זהוב שמשתנה לאדום. היווצרות אבנים מתרחשת סלעים קוורץ, greisens ו סלעים חומצה אולטרה.

מאז אלכסנדריט הוא מינרל נדיר אשר עתודות בטבע כמעט מדולדל, זה לא נדיר לראות דבר כזה אבן יקרה מזויפת. באופן כללי, האבן ממוקש באופן פעיל בסרי לנקה, בברזיל ובמדינות אפריקה, עם זאת, המינרלים היקרים ביותר הוא אוראל. בשל העובדה כי האבן יש עלות גבוהה, וזה הופך להיות קשה יותר למצוא אותו, תכשיטנים החלו להשתמש מוסיף של אבן מלאכותית שנוצרו בעזרת טכנולוגיות חדשניות. אבן מסונתז יכול גם לשנות את צבעו, אבל זה כמה פעמים זול יותר.

מינרלים מלאכותיים אין פגמים כי אבן טבעית יכול להיות, ולכן זה כמעט בלתי אפשרי להבחין באופן חיצוני מן המקור. היתרון העיקרי של אבנים מלאכותיות בעלות נמוכה שלהם, בעוד יש להם מראה אטרקטיבי להפתיע. באשר לעלות של אלכסנדריט, זה תלוי בעוצמה, עומק ואת מידת הפוך, צבע ומקום של מיצוי של מינרלים. כמו כן, המחיר הסופי יקבע את הגודל, טוהר המסה של הקריסטל שחולצו.

עלות אבני החן אוראל על 30-40 אלף דולר. מינרל סינתטי הוא הרבה יותר זול - $ 500 לכל 1 קראט. אם אבן יש צבע צבע חלש ואת צבע קטן הפוכה, אז העלות שלה היא כ 300 $ לקראט. מאז אלכסנדריט הוא לא רק יפה, אלא גם אבן נדירה מאוד, את המחיר של מינרל cutable אינו נחות יהלומים, אבני אודם ואזמרגדים. במקביל, תכשיטים אלכסנדריט הוא לא כל כך פשוט, שכן הם כולם בלעדיים ואין להם עותקים. לעתים קרובות, אבן משולבת עם יהלום, וזהב או פלטינה נבחר כמו מתכת.

תכונות מרפא של אלכסנדריט

הוא האמין כי אלכסנדריט יש תכונות ריפוי ייחודי, ולכן, משמש באופן פעיל ברפואה אלטרנטיבית. לדוגמה, בהודו, אלכסנדריט הוא אבן של בריאות ואריכות ימים, אשר יש אנרגיה חזקה. הוא גם האמין כי מינרלים יכולים להשפיע על מערכת הדם, לייצב את העבודה שלה לטהר את הדם.

תכונות ריפוי אחרות של המינרלים:

 • משפר את העבודה של מערכת העיכול.
 • השפעה חיובית על הדם ועל מערכת הדם.
 • מגן על הגוף מפני גורמים חיצוניים שליליים.
 • השפעה מועילה על האנדוקרינית ומערכת העצבים.
 • משמש לטיפול באלכוהול והתמכרות לסמים.
 • מסיר צרעת, גרדת ומחלות אחרות.
 • מייצב את הטחול, הלבלב והכבד.
 • מונע מחלות לב וכלי דם.
 • מרענן מנרמל מצב נפשי.

אלכסנדריט ומאפייניה הקסומים

מאז אלכסנדריט משנה את צבעו בהתאם לאור ועוצמתו, זה נחשב להיות האנשה של אהבה וקנאה. במדינות המזרח, המינרל משמש כסמל לרווחה ומזל טוב, שגשוג וחיים ארוכים. הוא האמין גם כי האבן מנבא את העתיד, שינויים, בעיות ואירועים חשובים, הגנה על הלובש מן השלילי. תכשיטים עם אלכסנדריט יכול לנרמל את העבודה של מערכת העצבים, שמירה על מצב רוח טוב ומילא אדם עם אנרגיה.

המאפיינים הקסומים של המינרלים:

 • מקל על דיכאון ועייפות.
 • תן מזל הימורים ובידור, למשוך חומר רווחה.
 • מביא שלום ושקט נפשי, איזון.
 • זה נותן אנרגיה וביטחון.
 • מגן על אדם מפני צרות וקשיים, מה שהופך אותו יציב יותר וחזק.
 • הארכת החיים, שיפור הבריאות.

מי מתאים אלכסנדריט על סימן של גלגל המזלות

קודם כל, יש לציין כי אלכסנדריט הוא אבן של אנשים חזקים וחזקים, ולכן זה לא מתאים לאנשים עם מזג חלש. אם אתה מאמין האסטרולוגים, פנינה הטובה ביותר משולבת עם גלגל המזלות של אלמנט המים עם אלמנטים של כדור הארץ. קמיעות עם פנינה זו יכולה ללבוש את הסימנים הבאים של גלגל המזלות: מזל עקרב, מזל דגים, מזל דלי ותאומים, כפי שהוא ייתן להם מזל.

המינרלים משולבים בצורה הטובה ביותר עם מזל טלה ו שור, כפי שהוא יוביל חזק אישים ביטחון עצמי להצלחה, הבטחת רווחה חומר והצלחה במאמצים לאהוב. לגבי התוויות נגד, האבן לא מומלץ ללבוש סימנים כאלה של גלגל המזלות: מזל בתולה, סרטן מזל קשת. הוא האמין כי אלכסנדריט יחליש את האנרגיה שלהם, להפוך אותם חלשים ופגיעים, וגם למשוך קשיים וכישלונות.

השאירו תגובה

נא להזין את ההערה שלך!
נא להזין את השם שלך כאן