עבור אוהבי הצמח, לוח השנה הירחי של מגדלי פרחים יהיה לעזר רב. מדענים ומגדלי פרחים מנוסים הבחינו זה מכבר בעוצמת ופריחת הפריחה תלוי בשלב הירח. זה יכול לשמש לתכנון שתילה, גיזום ועוד צעדים טיפול הצמח.

השפעת שלבי הירח על הצמחים

מחזור הירח מורכב של 28 ימים והוא נוצר מכמה שלבים. כל אחד משלבי המפעל נושא בדרך מיוחדת. כדי לנצל את זה גורם, אנשים יצרו לוח שנה ירחי עבור מגדלי פרחים, גננים ו גננים.

ירח גדל

על הירח גדל, לרוב אתה יכול לראות את הצמיחה הפעילה של הצמח מן השורש. החודש החדש מסייע ליצור את הקרקע חלק. במהלך תקופה זו, משאיר לגדול היטב, ניצנים נוצרים וגבעול נמשך. על הירח גדל זה טוב לשתול פרחים עם צמיחה מהירה וצבע עבות. אם אתה בוחר צמחים bulbous ו tuberous לשתילה, אז אתה לא צריך לצפות צמיחה טובה - מערכת השורש אינו פעיל בשלב זה.כמו כן לא יצליח גיזום וכל קיצור של הגבעולים והענפים. השקיה בשפע יהיה מאוד שימושי.

ירח יורד

הירח ההולך ומשפיע באופן פעיל על התפתחות החלק השורשי של הצמח. במקביל, בתקופה זו, השורש רגיש לנזק ולטיפול לא תקין. עכשיו דשן הציג לתוך האדמה נספג היטב, שליטה עשב יעיל. כמו כן כדאי לעשות הוא לשתול קטניות, צמחים שופעת בולבוס.

ירח חדש

בירח החדש, הצמחים אינם מראים שום פעילות. לכן, נטיעת או איסוף זרעים בתקופה זו לא שווה את זה - הם לנבוט במשך זמן רב או לא לנבוט בכלל. זה גם לא מומלץ להשתיל פרחים לאדמה ואפילו לטפח את הקרקע.

ירח מלא

יום זה הוא אופטימלי עבור יישום דשן, הסרת עשבים הדברה. גם היום הוא טוב לאיסוף זרעים.

הירח חודשי לוח שנה 2019 עבור חנות פרחים

ינואר

בחודש ינואר, עבודות הכנה ניתן לבצע: כדי לשפר את השטח, טופס ערוגות, להביא רעיונות חדשים עבור קומפוזיציות הגן לחיים. ב 10 הימים האחרונים של ינואר, אתה יכול לעשות את השתלות מקורה צמחים. זוהי תקופה של ירח יורד, אשר ישפיע גם על הצמיחה של פרחים. גם בשלב זה אתה יכול לזרוע את הזרעים לשתילים. תקופת מתאים פקעות נטיעה, פקעות וגידולי שורש.

פברואר

בחודש פברואר נמשכות ההכנות לפעולה. ימים נוחים לשתילת זרעים על שתילים ליפול על 6-13 מספר. באותה תקופה, אתה יכול לשתול אותם צמחים המאופיינים על ידי תקופה ארוכה של צמיחה. לאחר היום ה -20 כדאי לשתול גידולי בצל ולהמשיך לשתול צמחים מקורה.

מרץ

החודש הראשון של האביב הוא מושלם להכנת שתילים לפרחים עם עונת גידול ארוכה. זה יכול להיות אסטרס, ציפורן חתול, ציפורנים ופרחים דומים. מ -7 במרץ, אתה יכול להתחיל לשתול זרעים על שתילים עציצים השתלה. הימים הטובים ביותר לכך יהיו 7, 10 ו -12. כל עבודה בגן עם פרחים בבית עדיף לא לעשות 6 ו - 21 - אלה ימים שלילי עבור מניפולציות כאלה.

אפריל

החודש הזה יסמן את תחילת הגינון הפעיל. על הירח הגדל מומלץ לשתול זרעים ושתילים באדמה. מ 6 אפריל - 12 אפריל, אתה יכול להתחיל לשתול. אתה יכול לשתול ירקות מתחת לסרט, שתילים שנוצרו על ידי הפעם, פרחים עם צמיחה פעילה. אחרי 20 באפריל, הגיע הזמן לרדת תרבויות פקעות ותפוחים.

מאי

בחודש מאי, שתילים, שנזרעו בפברואר, יהיו מוכנים לשתילה באדמה. אבל בתחילת מאי, עדיף לקחת את הקרקע: הפריה וכל מיני אופטימיזציה. 5 במאי בירח החדש עדיף לנטוש כל עבודה עם פרחים. מ 6 עד 18 במאי, אתה יכול להתחיל פעולות אקטיביות. הם יביאו את התוצאות הצפויות.

יוני

בחודש יוני, כולם מחכים לפריחה שופעת ולאסוף את הפירות הראשונים. בתחילת החודש יש ירח יורד במהלך תקופה זו, אתה יכול לעשות עישוב, הדברה ו עשב שליטה. אם אתה רוצה לשתול צמח חיתוך, ואז הנחיתה על הירח יורד יעזור לו להכות שורש. כבר ב -4 ביוני, הירח הולך לצמיחה. מן הצמחים נטועים בשלב זה, אנו יכולים לצפות צמיחה פעילה. מ 19 ביוני, עדיף לחזור כדי התרופפות, ניכוש האכלה.

יולי

מאז 18 ביולי מומלץ לשתול את הצמחי הצמחייה שיש לשתול. זוהי תקופה של הירח יורד, המבטיח שיעור הישרדות מעולה. ימים נוחים לטיפול בפרחים יהיה 3 יולי 11 ו - 16.

אוגוסט

המחצית השנייה של אוגוסט מיועדת לעבודה אקטיבית ויעילה בגינה. עכשיו זה טוב לשתול תותים, חבצלות של העמק, snowdrops וצמחים דומים. הימים הטובים ביותר לטיפול בפרחים יהיו 6, 7 ו 8.

ספטמבר

תחילת הגננים נופלים משמשים להכנת הצמחים לחורף. מ -15 בספטמבר עד 22 בספטמבר, עדיף לשתול פרחים bulbous. מאז בשלב זה הירח הוא בשלב יורד, צמחים אלה ייקח שורש במהירות וביעילות.

אוקטובר

בחודש אוקטובר, הם בדרך כלל לבצע קידוח קרקע, לחפור את האדמה ואת התרופפות על מגרש, מחסה רב שנתיים.במחצית השנייה של החודש אתה יכול לעשות ישיבה השתלת צמחים מקורה.

נובמבר

בחודש נובמבר, אוהבי הפרחים לחלוטין להעביר את תשומת הלב שלהם צמחים מקורה. אתה יכול גם לגדל ירקות בתוך הבית. מ -13 בנובמבר עד 20 בנובמבר, עדיף להפרות את האדמה תחת צמחים פורחים.

דצמבר

בדצמבר, יש הרגעה בעולם הצמח. כולם מאטים את תהליך הצמיחה והתהליכים המטבוליים. עם זאת, הם עדיין דורשים תשומת לב. בין 13 ל 26 דצמבר, אתה יכול לשחרר את הקרקע ולבצע ההלבשה. דרכים אחרות של טיפול בפרחים עדיף להשתמש 3, 5 ו 10 מספרים.

המלצות פשוטות אלה, המבוססות על לוח השנה הירחי, יעזרו לגדל צמחים יפים שישמחו אוהבי פרחים בצבעים עבותים.

השאירו תגובה

נא להזין את ההערה שלך!
נא להזין את השם שלך כאן