מקום נוסף שבו השמחה חג המולד ואת מצב הרוח החגיגית פועם מעבר לקצה - זוהי הרפובליקה הצ'כית. זה מיוצג ביותר בפראג. העיר היא פשוט רווי קסם וזה בכלל לא בשפע של תאורה. הכנות של המקומיים יהיה להמיס כל הלב, וזה פשוט בלתי אפשרי למצוא אנלוגים ליין המקומי הרהר. באוויר ריח של קינמון, קינמון ותבלינים. כל זה יוצר מצב רוח מיוחד ועושה את החגיגה בלתי נשכחת.

מפגש מסורתי של ראש השנה וחג המולד בצ'כיה

התכונה הפופולרית ביותר של השנה החדשה בפראג הם ענפי הדבקון, אשר התושבים תלויים על הכניסה לבתיהם. זרדים לא יכולים לקנות לעצמך. הם צריכים לתת או לקחת כמתנה.

בנוסף לכך ברפובליקה הצ'כית יש מסורות חשובות לא פחות. חורף חגים להתחיל עם יום ניקולס הקדוש - דצמבר 6. הוא האמין כי ביום זה ניקולס עצמו הולך ברחובות העיר יחד עם מלאך טוב השטן הקטן ומגלה אם הילדים התנהגו היטב כל השנה. אלו שהיו צייתנים יקבלו פינוקים מתוקים במתנה.

שבוע לאחר החג הראשון מגיע יום סנט לוציוס. ביום זה לבשו הנערות בגדים לבנים, אבקו את פניהם באבקה לבנה וקישטו אותן באפי ענק של עץ. בנות מפחידות אנשים ברחובות, ועל כך הם צריכים להתייחס אליהם עם ממתקים.

מסורת חשובה נפרדת במדינה הוא מחזיק הוגן חג המולד. הגדול ביותר מאורגן בפראג. הנה הוא עובר על כיכר העיר העתיקה. ביריד, אתה יכול לקנות ממתקים, קישוטים חגיגיים, מוצרי זכוכית בוהמית, בשר מעושן ובירה. במהלך ההופעות התקיימות הופעות בכיכר. כאן תוכלו להאזין לשירים עממיים, לראות כיצד פועלים בעלי מלאכה ואדונים אחרים.

 

רחובות העיר מעוטרים עצי אשוח בקישוטים חגיגיים קומפוזיציות, אשר מתארים את לידתו של ישו. דברים כאלה ניתן לראות בכל הקתדרלה, כמו גם בכמה בתים של המקומיים, אשר במיוחד נאמן לכבד מסורות. ההרכב החשוב ביותר במדינה הופך את סצינת המולד ענק על הכיכר המרכזית של פראג. גודלו הוא כה גדול, כי אתה יכול להשתמש כבשים אמיתי עבור הרכב.

המנה העיקרית של חג המולד הוא מבושל קרפיון. הקשקשים שלו מסמלים עושר ושגשוג. חביות של דגים חיים, אשר ניתן לקנות עבור משתה חגיגית, ממוקמים בערים ובכיכרות ברחובות. כמו כן, כדי למשוך עושר, הצ 'כים לשים עדשים ודגנים על השולחן. אז אושר לא בורח או לטוס משם, אין ארנב וציפור על השולחן.

גמול על העובדה כי תושבי הרפובליקה הצ'כית כל כך מתייחסים במסירות שלהם, הוא יורד שלג מן השמים. זה חשוב במיוחד עבור התושבים המקומיים כי השלג ילך ערב נדיב על ראש השנה האזרחית.

המתקפה של השנה החדשה ניתן נפגשו על הכיכר המרכזית של העיר תחת שעון chiming. אנשים שותים שמפניה ויין, ולאחר מכן כולם עושים את התשוקה היקרה שלהם. בפראג נהוג לעשות משאלות על גשר קארל.

ב -17 השנים האחרונות, ב -1 בינואר, הצ'כים חוגגים את היום של מדינת צ'כיה. יום זה נחגג הפרדה של הרפובליקה הצ'כית מסלובקיה. אבל עדיין, המקומיים רואים את החג העיקרי של היום - תחילת השנה החדשה. בליל 31 בדצמבר עד 1 בינואר נקרא סילבסטר.

בכיכרות, רחובות ומפעלי דגני בוקר, תוכניות בידור שונות ומופעים הם מאורגנים. ערב השנה החדשה מלווה זיקוקים.

הצ'כים אינם רגילים לחגוג את כל הלילה, כמקובל במדינות חבר העמים. כבר בבוקר הם הולכים הביתה והולכים לישון. בכל שנה, זה נהיה יותר ויותר פופולרי לפגוש את השנה החדשה בהרים בין המקומיים והן לתיירים. חברות ממספר משפחות לשכור בית גדול לחגוג את החגים החורף יחד. ממש כאן במסעדות מקומיות אתה יכול להזמין משתה השנה החדשה וליהנות התוכנית החגיגית.

ראש השנה וסיורים תיירותיים

מחירי החגים בפראג במהלך החגים השנה הם סבירים למדי. סיור מ -30 בדצמבר 2018 עם משך של 42,000 רובל. מאותו תאריך, אבל במשך 8 ימים הנסיעה יעלה 43,000 רובל. אם תבחר סיור מ 2 ינואר 2019 עבור 6 ימים, הסיור יעלה כ 43,500, ו מ -3 בינואר במשך 5 ימים - 42,700 רובל.

כמו תמיד, תיירים ממליצים לרכוש שוברי לפחות 2 חודשים לפני היציאה. מלונות מקומיים אפילו ב 3 כוכבים נבדלים על ידי נוחות ורמת שירות גבוהה. רוב התיירים טוענים כי מזון בבתי מלון הוא הגון. אם אתה רוצה יותר, אתה צריך לחפש מסעדה קטנה. בדרך כלל הם ממוקמים ליד המלון. כדי למצוא אחד, פשוט לשאול את הקבלה במלון.

גורם נוח הוא כי תחבורה בפראג תמיד שומרת על לוח זמנים קפדני. אי אפשר ללכת לאיבוד ברכבת התחתית - הכל מסומן בבירור על מפות מיוחדות.היזהר בעת החלפת כסף. לעתים קרובות בנקודות ההחלפה תלוי השלט בשיעור מסוים, ובמהלך חילופי הדברים מתברר כי הוא תקף רק כאשר מחליפים סכומים גדולים, שאף אחד לא מזהיר מראש. עדיף להשתמש מחליפי בשדות התעופה. בנוסף, רוב החנויות לקבל יורו.אתה יכול לשלם יורו לשנות קרונות. כאן לרוב הקורס יהיה רווחי. גם טריקים דומים תמים למראה נמצאים במקומות אחרים. כדי לרמות תייר בצ'כיה לא נחשב מביש. גניבת כיס גם משגשג במקומות צפופים. פריטים חשובים במיוחד ומסמכים נשמרים הטוב ביותר בבטיחות המלון.

עובדה מעניינת: אם אתה לא יכול לדבר עם הצוות בחנות או במקום אחר, אז אין שום סיכוי להסביר באנגלית. ניואנסים לא נעימים של הנסיעה יהיו תקשורת ניידת יקרה. טיולים עם מדריכים יהיה גם יקר. זה קל וזול יותר להשתמש במדריך ולבדוק הכל בעצמך.

באופן כללי, את החגים השנה בצ 'כיה תהיה הרפתקה מאוד משעשע. בזיכרון במשך זמן רב יישארו הריחות המרחפים מעל שוקי חג המולד, כמו גם נופים של אטרקציות מקומיות.

השאירו תגובה

נא להזין את ההערה שלך!
נא להזין את השם שלך כאן