למרות גודל קטן יחסית של חדרי אמבטיה בדירות סטנדרטיות, יש צורך לתכנן את התאורה בחדר זה מאוד באחריות. גם בשלב של תיקון העבודה כדאי לשקול בזהירות את המיקום של כל מכשירי התאורה. ולפני שאתה מסיים את הקירות והתקרה, קודם כל יש צורך לנהל כבל חשמל. כיצד כראוי לתכנן את התאורה ומה ההיבטים להשפיע על הבחירה של גופי תאורה - בואו לדבר על זה בפירוט רב יותר.

תאורה נכונה היא גורם חשוב בארגון של חדר האמבטיה פנים.

מנורות ומנורות יפות, המתאימות באופן אידיאלי לחלק הפנימי של חדר האמבטיה - אולי השלב האחרון של ההסדר שלו. הדבר הראשון לעשות הוא לטפל הפונקציונליות, כלומר את המיקום של התקני התאורה, כוחם וניואנסים אחרים.

אילו בעיות יכולות להתרחש עם מערכת התאורה הלא נכונה?

1. היעדר אור חזק ליד מראות עושה את זה לא נוח לבצע נהלים קוסמטיים היגייני.

2בתנאים שבהם חדר האמבטיה אינו מספק את היכולת להתאים את עוצמת האור, יהיה קשה להירגע לחלוטין, ליהנות מהאווירה להירגע ולהרגיש את ההשפעה של טיפולי ספא אלה.

3. כיסוי לא מוצלח יכול לגרום עמותות עם מחלקה בבית החולים, ואף גרוע יותר - אמבטיה ציבורית.

חדר אמבטיה - זה החדר מאוד שונה באופן משמעותי מכל האחרים. במקום רהיטים יש אינסטלציה, חומרי הגמר הם בדרך כלל עמיד למים. ביסודו של דבר זה משטח מבריק חלקה (אריח, זכוכית, מתכת). עבור כל תפאורה ואביזרים נוספים כאן קשה למצוא מקום, ובזכות התאורה המוסמכת אתה יכול לעשות את האמבטיה ממש נעים אטמוספרי.

סוגי תאורה בחדר האמבטיה

ראשי

ככלל, האור המרכזי כרוך המיקום של מנורות על התקרה. אם אתה נוטה לעבר הקלאסיקה, אבל חדר האמבטיה הוא קומפקטי למדי, לתלות נברשת מסודרת אחת במרכז או קרוב יותר לדלת.

אם בחדר האמבטיה יש וילון, אזור הרחצה לא יכול להיות מואר מספיק. במקרה זה, רצוי לתלות שני מקורות אור, אחד מהם יהיה ממוקם ישירות מעל האמבטיה עצמה.

הרלוונטי ביותר הוא אור נקודה, אשר נראה נהדר על רקע תקרות מושעה המודרנית. זרקורים אחידים להאיר את כל השטח של חדר האמבטיה.

עבודה

אין חדר אמבטיה שבו לא תהיה שום מראה מעל הכיור. אזור זה דורש תאורה באיכות הגבוהה ביותר. ודא שהאור מגיע משני צדדים. זה ידרוש זוג מנורות, הממוקם באופן סימטרי בדיוק מעל קו העין.

טיפ: תסתכל על מנורות על סוגריים גמישים המאפשרים לך להתאים את כיוון האור.

למטה

הרמה התחתונה של תאורה משמש ליצירת מצב רוח מיוחד. סרטים מובנים LED מנורות בצדדי האמבטיה, נישות ופרטים פנים אחרים חזותית להרחיב את החלל ולשפר את האפקט של האווירה הרומנטית.

הפתרון האופטימלי הוא לבחור אפשרות עם כל שלושת סוגי התאורה כי יהיה אידיאלי לא רק אחד עם השני, אלא גם עם העיצוב הכולל של חדר האמבטיה.

תאורה בטוחה בחדר האמבטיה - קודם כל!

לפני שאתה קונה מכשיר תאורה מסוים, אתה חייב להיות מכיר את ה- IP סימון. שקול בפירוט את הערך של כל ספרה:

  • הספרה הראשונה היא אינדיקטור לרמת ההגנה מפני אבק (הערך המרבי הוא 6, הגנה מלאה);
  • הספרה השנייה היא אינדיקטור להגנה מפני לחות (הערך המרבי הוא 8, המאפשר את המכשיר להיות שקוע במים במשך זמן רב);
  • הספרה השלישית היא אינדיקטור להתנגדות השפעה (ערך מקסימלי - 10, הגנה מוחלטת נגד וונדאל).

בחירת אביזרי הנכון

חדר האמבטיה ידרוש גופים של סימונים שונים, שכן חלק מהם יהיה מותקן קרוב יותר למרחב המים, אחרים רחוק יותר. באופן קונבנציונאלי, חדר האמבטיה יכול להיות מחולק ל 4 אזורי.

אזור 1 - המרחק עד 3 מ 'מן הכיור והרחצה, שבו מקור האור מושפע רק על ידי קיטור או מעובה. מנורות עם סימני IP 011 יידרשו באזור זה.

אזור 2 - שטח מחצי מטר עד 3 מ 'מקצה האמבטיה / כיור. מוצרים עם IP 242 או יותר מתאימים כאן.

אזור 3 - קירות ותקרה מעל חדר האמבטיה. הטריטוריה שבה זרמים ותתיבות של מים נופלים. כאן אתה צריך אביזרי עם IP 452 או סימנים גבוהים יותר, את הכוח לא יעלה על 24 וואט.

אזור 4 - קירות ליד האמבטיה, כיור רחצה ובתוך דוכן המקלחת. במקרה זה, גרסה בטוחה של 12 luminaire עם IP 674 יהיה בטוח.

גודלו של גופי יהיה תלוי באזור של חדר האמבטיה. לעתים קרובות בחדר הזה הם להרים מודלים קומפקטי יותר כי הם רכובים על הקירות או התקרה. אבל עבור המראה האסתטי של אזור העבודה, הם בוחרים מנורות קיר מתולתל בסגנון המתאים, חדרי אמבטיה מרווחים יכול להיות מעוצב עם נברשת יפה.

אור בחדר האמבטיה: רעיונות מקוריים

למעשה, אפילו פנים המסובך ביותר יכול להכות בהצלחה בעזרת טכניקות תאורה שונים. לדוגמה, מצב רוח מיוחד בחדר ניתן ליצור באמצעות מנורות LED וסרט צבעוני. מודלים מסוימים של האחרון לשנות את גוון של זוהר באופן אוטומטי - לאורך זמן, או בעת מעבר ידני.

כדי להפוך את העיצוב של חדר האמבטיה לא רק מסוגנן, אלא גם מעשי מאוד, משלימים את מדפי הזכוכית ואת החלל הפנימי של הארונות נישות עם מנורות מסודרים קטן.

רצועת LED ניתן לעצב אלמנטים מובחנים - הצדדים של האמבט או הכיור, קווי המתאר של המראות. טכניקה זו מאפשרת לך ליצור חוסר משקל של אובייקטים בחלל.

לוקסוס נראה במקלחת backlit. מקור האור ממוקם בראש המקלחת, מה שהופך את סילון המים בצבע.

אנו מביאים לידיעתך אוסף תמונות של מערכות תאורה מקוריות מודרניות שיסייעו לקבוע את הבחירה עבור העיצוב של חדר האמבטיה שלך.

השאירו תגובה

נא להזין את ההערה שלך!
נא להזין את השם שלך כאן