כל דייג רוצה לתפוס את הדג הגדול ביותר בעולם. אבל לא כולם מבינים עד כמה עשיר של נציגים גדולים באמת של אלמנט המים. לא כל דג יכול לעמוד חכה או אפילו נטו עמיד ביותר.

נילוס

באפריקה הטרופית, במימיה, מאוכלסים בנילוס הנילוס. לרוב זה ניתן למצוא בחלק האתיופי. דגים של מינים אלה אוכלים דגים קטנים יותר וסרטנים. הטורף גדל עד 2 מטרים לכל דין והוא יכול לשקול מעל 200 ק"ג.

טיימן

השם השני של הדג הוא "סלמון רוסי", שממנו הגיוני להניח כי טיימן שייך לסוג סלמון. זה ניתן למצוא במימי סיביר, המזרח הרחוק ו Altai. זהו טורף שגדל באורך של יותר מ 1 מטר ומגיע למשקל של 60 ק"ג. המוניטין של הענק הזה הוא בלתי נמנע: הוא האמין שהוא אוכל אפילו את הצעירים שלו, ואת אופיו הוא תוקפני ואכזר. במזון, דגים צורכים כמעט כל מה שמגיע להם.

דגים

לעתים קרובות paddlefish ניתן למצוא במים הטריים של מיסיסיפי ונהרות זורמים לתוך מפרץ מקסיקו. טורף גדול זה אינו מסוכן לבני אדם, בעוד הוא שמח לאכול נציגים של מינו שלו ותושבים אחרים של עולם החי. כמו כן, הדג יכול לאכול אצות שגדלו בעומק במים מתוקים. הדגים הגדולים הגיעו עד 221 ס"מ אורך. אנשים גדולים כאלה יכולים לשקול כ 90 ק"ג.

סום

סם חי במים מתוקים של אגמים ונהרות של החלק האירופי של רוסיה, באגן הים של ארל ובמימי אירופה. דגים חיים זמן רב מאוד, החיים הארוכה שלה יכול לגדול עד 5 מטר אורך. ענק כזה יכול לשקול עד 400 ק"ג. הגוף של החיה הוא מאוד גמיש ניידים. זה עושה את זה יותר ניידים בתהליך של חילוץ מזון. רוב הדיאטה של ​​שפמנון הם דגים קטנים, ומטגנים חרקים ימיים. כמו כן, הוא אינו בוז. דגים ישנים יותר אוכלים רכיכות, דגים בינוניים ויצורים חיים אחרים. בהיסטוריה יש מקרים שבהם שפמנון גדול תקף עופות מים וחיות בית קטנות.

קרפיון

הקרפיון נבדל מגודלו ויכולתו לאכול כל דבר. דגים מתגוררים ברוב גופי המים המתוקים. נוח יותר מכל מה שהיא מרגישה במים עומדים, עמוסים קמעה. הנציגים הגדולים של גזע באים לידי ביטוי בתאילנד. קרפים גדולים יכולים להגיע במשקל של 100 ק"ג. רוב הדיאטה של ​​החיה היא דגים קטנים. גם קרפיון לאכול קוויאר של תושבים אחרים של מעמקים מתחת למים, חרקים ימיים, תולעים, סרטנים. הם צדים לעתים קרובות להרוג הרבה דגים, שכן הם עצמם שייכים מגוון רחב של rheumatoid.

בלוגה

בלוגה היא חברה במשפחת החידקים. זה ניתן למצוא את Azov, שחור הים הכספי. נציגים גדולים של המין יכולים לקבל עד 1000 ק"ג של משקל ולהגיע 4 מטר אורך. טורפים אלה חיים זמן רב מאוד, ולכן גדלים לגדלים כאלה. בלוגה מזינה בעיקר את גודל הדג. עבורה, גורי החותם להיות מעדן.

אליגטור גאר

זה ענק מים מתוקים נחשב מפלצת אמיתית. הוא מתגורר בדרום מזרח אמריקה. חרטום הדגים מוארך, וניבים חדים גדלים בפה בשתי שורות. מפלצת זו יכולה לבלות על הקרקע במשך כשעתיים ברציפות. האורך הממוצע של החיה הוא 3 מטרים. משקל הוא כ 165 ק"ג. אליגטור גאר הוא אכזרי ואגרסיבי עד כדי כך שהיו מקרים של ההתקפה שלו על אנשים.

סקאט

הצורה היפה והבלתי רגילה של המדרון מתגוררת במים הארקטיים ובאנטארקטיקה, כמו גם במים טרופיים. ישנם מינים שמרגישים בנוח במים מתוקים. רוב האנשים האלה חיים באסיה.

המדרונות יכולים להכיל מים רדודים ומים עמוקים. הנציגים הגדולים מגיעים לאורך של 8 מטרים ומשקלים עד 600 ק"ג. הם מאכילים על סרטנים, רכיכות, דגים קטנים, ו echinoderms.

כריש לוויתן

כף היד בדירוג הדג הגדול ביותר קיבלה דג ענק באמת - כריש הלווייתנים. בכל ההיסטוריה של נציגי המינים, אשר ניתן למצוא על ידי הארכיאולוגים, נותרה הגדולה ביותר.

כריש לווייתן ממוצע יש אורך של כ 10-12 מטרים. אלה מהם אשר מוכרים גדול להגיע 20 מטר. המשקל הממוצע במקרה זה מגיע ל 14 - טון. בשנות ה -90 של המאה ה -20 נמצא ענק במשקל 34 טון. בעל החיים נראה מדהים, אשר משאיר ללא ספק את היכולת של הדג להשמיד כל יצור חי בקרבת מקום. אבל במציאות, כרישים של מין זה הם שלווים מאוד. יתר על כן, הם אינם מהווים סכנה לבני אדם. גם אם הצוללנים נמצאים בקרבת מקום, הכריש פשוט לא ישים לב אליהם. אם תרצה, תוכל אפילו לגעת בה. אבל יש לזכור כי להכות את הזנב של הענק הזה יכול להשאיר אדם נכה לכל החיים.

רקע אפור או חום עם כתמים צהובים או לבנים אופייני לכריש לוויתן. הדג נע לאט יחסית - על 5 ק"מ לשעה, רוב הזמן על פני המים.כתוצאה מכך, ענקים לפעמים מתנגשים עם ספינות ומתים מפציעות.

בית הגידול של כרישי לווייתנים הוא מימי הים הטרופיים. כאן אתה יכול לפגוש גם אנשים בודדים עדרים עד 100 יחידות. דגים אלה חיים עד 60 שנה, בגרותם נופל על 25 שנים.

כריש ניזון על דגים קטנים, סרטנים, פלנקטון ורכיכות. הפה הענק של הדג מלא שיניים קטנות, כי הם פשוט לא מסוגלים טחינה אוכל גדול יותר. הענק מתנקז מהמים המתאימים לתוך הפה של היצור החי והולך אותו. עודף מים יוצא דרך הזימים. לכן, כריש נוטה להיכנס בתוך אשכול של דגים קטנים.

Arapaima Piraruku

ענקים של מאגרי מים מתוקים לא ניתן להשוות עם כריש לוויתן. עם זאת, הם בולטים בגודל שלהם. אחד הנציגים הבולטים נחשב arapayma piraruk. דגים חי בנהרות ובאגמים של דרום אמריקה.

בשעות היום, אתה יכול לראות כי הגוף הענק של arapayma piraruku מנצנץ עם כל גווני אדום הוא בבירור לראות את הזנב של החיה. לכן, Gigas Arapaima קיבל את השם השני Piraruka, שפירושו "דג אדום" כאשר מתורגם מהדיאלקט המקומי. גלים אדומים מופיעים בדרך כלל על רקע הגוון העיקרי של גוף הדגים מכסף-כחול לכחול-שחור.

דגים גדלים באורך של עד 3 מטרים ויכולים לשקול עד 200 ק"ג. יש לה מבנה אנטומי מיוחד. "דג אדום" יכול לנשום אוויר אטמוספרי בשל הבד המיוחד של הלוע של החיה. בנוסף, piraruco יש שלפוחית ​​השתן. מבנה כזה נוצר במהלך האבולוציה בגלל מים מדולדלים חמצן באמזונס.

Aigaima Gigas הזנות על דגים קטנים, שרימפס מים מתוקים, בעלי חיים קטנים הנהר וציפורים. דגים לצוד ליד פני המים, באמצעות זנב חזק שלה, אשר מאפשר לה לעשות זורק חדה טרף.

Arapaim בשר טעים מאוד והוא נרדף באופן פעיל על ידי דייגים. השלטונות הברזילאים אף נאלצו לאסור את הדיג, אבל זה לא מפריע את הציידים.

בעולם מתחת למים יש עדיין הרבה נסים וחיות ייחודי שאתה רוצה וצריכים לחקור. משימה אנושית חשובה היא לשמור על אוכלוסיות רבות ככל האפשר של בעלי חיים כאלה ולהאריך את קיומן כדי לשמור על מערכת אקולוגית בריאה.

השאירו תגובה

נא להזין את ההערה שלך!
נא להזין את השם שלך כאן