אטמים ומכשולים על גוף האדם - זוהי בעיה שכל אחד יכול להתמודד. הם יכולים להופיע בכל מקום על הגוף - ידיים (ידיים, phalanges של האצבעות), הרגליים (הברכיים, הרגליים), הפנים, הגב, וכן הלאה. במקרים מסוימים, הם לא יכולים להיות מזוהים מיד, כי הם מסתתרים מתחת לשיער ובקפלי העור. מה טיב הופעתם והם בטוחים? כפי שמראה בפועל, אלה הם לעתים קרובות חותמות מזיקים שזקוקים לטיפול. חותמות עור כאלה לעיתים קרובות לגרום אי נוחות, יכול לגרום לכאב והם כחול או לבן, מופיעים אדמדם מלווה חום.

עם זאת, אנחנו לא יכולים להוציא מכלל אפשרות של גידול ממאיר, ולכן, עם הופעת קונוסים וחותמות, אתה צריך מיד להתייעץ עם רופא. רק מומחה איכותי יקבע את מקור הבעיה ואת סיבת התרחשותה, יקבע תרופה. בנוסף, רק רופא מסוגל להבין את סוג הגידול, כי אם התברר כי הוא ממאיר, אז זה בלתי אפשרי לאבד את השני.במאמר זה אנו מסתכלים על הגורמים העיקריים של החותמות ואת הכדורים הלבנים כי הם נוצרו מתחת לעור על הידיים.

גורם של globules על הידיים

היגרומה

אם כדור קטן ואיטי נמצא על פרק היד ויש לו מבנה צפוף, אז זה בהחלט אפשרי כי זה היגרומה. בעיה זו אינה גורמת אי נוחות או כאב, לא יכול לגרום נזק לבריאות האדם. עם זאת, זה לא נראה אסתטי, אבל כאשר הוא מופיע בכף היד זה יכול להפריע עבודה מלא.

זה חשוב! Hygroma הוא הצטברות של נוזל בין סיבי גיד, אשר יכול להיעלם במקרה של הלם מכני מקרי. עדיף לא להכות את היד ביד במיוחד, כי אתה יכול לטעות עם אבחנה, רק רופא יכול לאשר את נוכחותם של היגרומה.

דרמטופיברומה

במקרה זה, החותם נראה כמו כדור צפוף קטן של צבע אדמדם. זה מורכב רקמת חיבור של מבנה סיבי, ולכן זה מזיק לבריאות האדם ואת ההשפעה השלילית היחידה ממנו היא לא מראה אסתטי.

נוירופיברומה

במצב זה, החותם דומה כדור בשרני, אשר נמצא במצב סטטי ולא זז כאשר אתה לוחץ על היד. למעשה, היא רקמה רכה פתולוגית גדל בשכבות העמוקות של העור האנושי.

זה חשוב! הכדור הזה הוא בעיה ודורש טיפול, כי אם אתה מתעלם מהבעיה, זה יכול לגרום להתפתחות של תאים סרטניים בגוף האדם.

וון או ליפומה

אם כדור קטן הופיע על האצבעות, אז זה בהחלט אפשרי כי זה ליפומה (גידול בטוח שפיר שנוצר מתאי השומן). העור על הכדור הזה יש צבע מוכר וקל לקפל, אבל היווצרות עצמה יש גבולות ברורים.

זה חשוב! ון יכול לגדול בהדרגה, גורם לו לגרום לכאב. אתה יכול להסיר אותו בעזרת מנתחים.

אסטרומה

גם על העור של הידיים עשוי להופיע כדור, אשר מבולבל בקלות עם וון - אתרומה. אסטרומה היא ציסטה (בלוטת החלב החסומה). חיצונית, החותם דומה כדור עגול קטן עם קווי מתאר בולט, שהוא חלב, שנצבר בכמוסה של בלוטת החלב. אטמים כאלה מתחילים להבעיר לאורך זמן והוא יכול להתפוצץ, ולכן הם צריכים להיות מוסרים בזמן בעזרת הליך כירורגי.

קשרים על המפרקים

אם לאדם יש דלקת פרקים או דלקת פרקים, המראה של גושים על המפרקים צפוי למדי. חיצונית, אלה הם קטנים, קבועים, וקשורים קשרים כי ניתן לרפא על ידי ביצוע ההוראות של הרופא.

קונדיומים, פפילומות ויבלות

אלה חותמות העור יכול להיות צורה שונה (עגול, מלבני) וגודל, צבע (צהוב, מוצק או חום) ואת פני השטח (flaky או חלקה). הם יכולים להיגרם על ידי הפרעה הורמונלית, נזק מכני, או זיהום ויראלי שנכנס לגוף.

Papillomas ויבלות ניתן למצוא בכל מקום על הגוף ללא שום סיבה והם לעתים קרובות לגמרי בטוח. אם יבלת נמצא על היד או האצבעות, אז אין מה לפחד, כי זה מזיק, ויש מספיק אמצעים מיוחדים ושיטות פופולריות לחסל אותו.

אולקוס ודלקות

אם הרבה אטמים מופיעים על העור, הם יכולים להיגרם על ידי זיהום שנכנס לגוף:

 • Staphylococcus - חיידק זה יכול לגרום לתמיכה. בתחילה, העור יהפוך אדום, ולאחר מכן חותמות שונות יופיעו על זה. המחלה מלווה לעתים קרובות עם חום גבוה דורש טיפול מיידי.
 • Erysipelas - התפשטות מהירה של חותמות ואצטרובלים בכל הגוף.
 • Cellulitis - דלקת סגול של רקמת השומן התת עורית.
 • Carbuncles ו boils - חותמות המתרחשות כאשר הנזק בלוטות החלב או זקיקי השיער.

זה חשוב! רק המנתח יכול להתמודד עם הבעיות האלה, אז אם חותמות כאלה נמצאים, אתה צריך מיד ללכת לבית החולים.

כדורים על הרגליים

בדרך כלל נשים סובלות מבעיה זו, התוצאה של הופעת הכדורים יכולה להיות:

 • נעליים לא נוחות או הדוקות שמפריעות למחזור הדם ולמוות הנזק.
 • דליות ורידים
 • דלקת של רקמת השומן וכלי הדם, וכתוצאה מכך erythhema nodosum.

קעקוע

גידול שנוצר ליד הטבור, על פני השטח הפנימיים של הירך או במפשעה הוא שבר. על המישוש, הוא דומה לכדור רך וכואב מאוד. הסיבה להיווצרות של שבר הוא פליטה של ​​האיברים הפנימיים דרך נקודות התורפה של דופן הבטן כאשר הלחץ תוך הרחם תלוי.

גידולים ממאירים

מחלות כאלה הן נדירות, אך הן מסוכנות מאוד וצריכות טיפול מיידי. בהתחלה הם נראים כמו גולם קטן שמתחיל לגדול ולהתפתח. התסמינים של הגידול הממאיר הם כדלקמן:

 • חותם לא פעיל תחת לחץ מכני.
 • דימום וכידות עם העור.
 • פיתוח דינמי וצמיחת הגידול.
 • הגידול בבלוטות הלימפה הקרובות ביותר.
 • היעדר גבולות ברורים של חינוך.

השאירו תגובה

נא להזין את ההערה שלך!
נא להזין את השם שלך כאן