כדי להיות קצת יותר חכם, אתה לא צריך להקדיש את עצמך למדע או ללמוד במשך 6 שנים באוניברסיטה, רבים יש מספיק כדי לקרוא ספרים מדעיים. לאחר קריאת הספרים המעניינים והנפוצים ביותר בז'אנר זה, ניתן ללמוד תחומים שונים של הקיום האנושי. כמובן, הם לא יהפכו את הקוראים מיד למדען גדול, אבל הם יעזרו להבין את המבנה של האדם והעולם, כמו גם את היקום כולו.

Elke Lutyen-Drekoll, Chihiro Yokochi ו- Yoganes V. Royen "האטלס הגדול של אנטומיה"

הספר המדעי המשמש כרב מכר עולמי הוא "אטלס ביג אנטומיה". הספר מסוגל להפוך את כל העולם של הקורא לא רק עם טקסט עמוק, אלא גם עם איורים ייחודיים, צילומים של קטעים אנטומיים, דיאגרמות הכשרה וחומרים נוספים נוספים. בזכות הספר ניתן להבין את היבטים פונקציונליים ותכונות מבניות של מערכות אורגניזמים.

ביל ברייסון "קיצור תולדות כמעט כל דבר"

ספר לא פחות מפורסם בז'אנר המדעי הפופולרי - "היסטוריה קצרה של כמעט כל דבר בעולם".ראוי לציין כי הכותרת משקפת במלואה את מהות הטקסט המצורף, שכן לאחר קריאת הספר הקורא יגלה הרבה דברים חדשים בכל תחומי החיים האנושיים. ספר זה הוא קלאסי של המדע הפופולרי ואת רב המכר של העולם המודרני.

כאן תוכלו למצוא מידע על חלקיקים תת-אטומיים, המפץ הגדול ותיאוריותיו, פרימיטיביות, לטאות וכדומה. עם זאת, דפי הספר לספר לא רק על העבר הרחוק, אלא גם על הישגים מודרניים יותר תגליות של המדע, אשר היתה השפעה עולמית על יצירת הציוויליזציה המודרנית.

אלכסנדר מרקוב "אבולוציה של האדם"

עוד מדריך מדעי ייחודי - "אבולוציה של האדם", אשר מוצג בשני ספרים. כאן ימצא הקורא סיפור מרתק על מוצאו של האדם, צעדיו הראשונים ודרכי הסידור שלו במציאות. הספרים מבוססים על מחקר בגנטיקה ובאנתרופולוגיה, כמו גם בפסיכולוגיה אבולוציונית. ספר בן שני חלקים יענה על שורה של שאלות המעניינות את האנושות. כדי להבין את התכונות של האדם, את הסיבות העליונות שלו ואת היתרונות הזמינים, זה מספיק כדי להתייחס לקריאת ספרים ברצינות רבה, כי הם גורמים לך לחשוב.

ג'ון לרר "איך אנחנו מקבלים החלטות"

בספר שלפנינו יש רק ביטוי אחד של המחבר: "כל אחד מאיתנו מסוגל להגיע לפתרון מוצלח". כפי שג'ון לרר ידוע, הוא לא רק עיתונאי מוכשר, אלא גם מומחה לפסיכולוגיה שזכה לפופולריות ולהכרה ברחבי העולם. הוא מתעניין לא רק בפסיכולוגיה, אלא גם בנוירוביולוגיה, והספר "איך אנחנו מקבלים החלטות" הוא מדריך המתאר מנגנוני קבלת החלטות. כאן המחבר מסביר בפירוט כיצד אדם עושה בחירה ומדוע הוא בוחר אפשרות זו או אחרת. המחבר גם לספר על מתי ואיך לעשות את הבחירה הנכונה, איך להתמכר האינטואיציה שלך ולא ללכת תחת השפעתם של אחרים.

מיצ'יו קאקו ". אודיסיאה מדעית באמצעות עולמות מקבילים, חורים בזמן והממד העשירי "

עם התפתחות המדע והטכנולוגיה המודרניים, אנשים מוצאים יותר ויותר תשובות לשאלות שהם התעניינו בהם מאז ימי קדם. עם זאת, ישנם דברים לא מוסברים רבים שגורמים לך לחשוב על קיומו של עולמות ותרבויות אחרות. אינסטינקט אומר שהעולם הוא תלת מימדי, בהקשר זה, השערות מדעיות והנחות כל הזמן נבנות. הספר יסתכל על המצב הזה, ואילו המחבר עצמו, הפיזיקאי מיצ'יו קאקו, הדגיש כי זהו רק דעה קדומה.

הספר מוקדש לתיאוריה של ההיפר-ספייס ולרעיון של רב-ממדיות. התיאוריה היא לשלב את כל הקיים לתוך אחד, מבנה פשוט, להסביר הכל בבת אחת. מיצ'יו קאקו במילים פשוטות מסביר עובדות מדעיות והישגים, מסביר את מקור כדור הארץ, כמו גם מדבר על יקומים מקבילים ותופעות אחרות שעדיין נראה פנטסטי.

סטיבן הוקינג "העולם בקצור נמרץ"

המחבר של הספר הוא חתן פרס נובל, אשר נקרא "אמן הבהירות", כי הוא המדען המודרני היחיד אשר הסביר בבירור את המושגים המדעיים הקשים ביותר לתפיסה. הספר מדבר על חורים שחורים, תיאוריה על מיתרים וסוגיות פיזיות אחרות הרלוונטיות בזמננו. הוקינג נותן מושג בסיסי על כל התופעות האלה בצורה כזאת שאפילו ילד יכול להבין אותן.

מאט רידלי "גנום"

הגנום הוא התגלית הגדולה ביותר בחיי האדם שהדהימה את העולם כולו. הספר מדבר על מדע כזה כמו גנטיקה, כמו גם על חוקי התורשה, פענוח הגנום ותהליכים אחרים שהאדם הממוצע אינו יכול להבין. עם זאת, הטקסט של הספר כתוב כל כך טוב ופשוט כי הקורא שאין לו תואר מדעי יכול להבין את הבסיס של המדע, תורשה וארגון של גוף האדם. הספר מורכב מ -23 פרקים - כרומוזומים, שבכל אחד מהם אלפי מתכונים של חלבונים - גנים. הטקסט של הספר הוא קוד גנטי מוצפן של אדם, שבו כל פסקה (כל גן) יש השפעה רבה על אופיו והתנהגותו של אדם.

סטיבן פריי "הספר של תפיסות מוטעות אוניברסלי"

ספר זה הוא אוסף, הכולל 230 שאלות בסיסיות של האדם ואת התשובות אליהם. המחבר מציע לקורא שלו לא רק לברר את התשובות לשאלותיו, אלא גם ללמוד דעות קדומות ומיתוסים פסבדו-מדעיים, עובדות מזויפות וראיות לבדיה. הודות לספר זה אתה יכול ללמוד כמעט הכל: את צבעו של מאדים, את שם היוצר של פניצילין, וכן הלאה. היתרון העיקרי של הספר - למרות הז'אנר המדעי, הוא נקרא בקלות הודות לסגנון המיוחד של המחבר.

דוד בודניס "E = mc2. ביוגרפיה של המשוואה המפורסמת ביותר בעולם "

המחבר עצמו אומר על ספרו כי בורות על ההישגים העיקריים של אדם במהלך 200 השנים האחרונות היא לא רק נורא, אלא פשוט מביך. דוד בודניס הוא מורה בעל שם המרצה באוניברסיטאות בעלות שם עולמי. הוא מושפע מנוסחה מהפכנית ששינתה את העולם ואת מבנהו. המשוואה המפורסמת של אלברט אינשטיין נכתבה למחקר מעמיק, שבזכותו יצר המחבר ספר על תפיסה אנושית קשה, מה שהופך אותו בצורה של סיפור בלשי מלהיב. הדמויות העיקריות הן הוגים ופיסיקאים בעלי שם עולמי, למשל, איינשטיין, רזרפוד ופראדיי.

ארמאנד מארי לרוי "מוטציות"

על דפי הספר ניתן למצוא סיפור מרתק על יצירת הגוף האנושי. המחבר מספר על איך עובר, עובר ולבסוף ילד נוצרים מתא בודד. הספר נותן, אם כי לא שלם, אבל שאלה ברורה ומדויקת על התשובה - מה אנחנו. בספר זה, המחבר בוחן את גוף האדם ותווי פניו באמצעות הסיפורים הייחודיים ומפחידים בעת ובעונה אחת של מוטציות (אנשים עם גפיים של צירים, הרמפרודיטים, תאומים סיאמיים וכו '). ארמאנד מארי לרוי מדגים כי האנטומיה של גוף האדם נשארת ללא שינוי ללא קשר לגיוון הגנטי. ראוי לציין כי היווצרות של גוף האדם אינו מובן עד עצם היום הזה.

השאירו תגובה

נא להזין את ההערה שלך!
נא להזין את השם שלך כאן