על שטחה של רוסיה יש כ -3 מיליון אגמים של שטח שונה, עומק, צורה עם מסת של תכונות אחרות שמבדילות אלה מאגרים זה מזה. לעתים קרובות הם מדברים על באיקאל, אגם סליגר, אגם לדוגה, Chudskoye ו Onega. מערכת האגמים הגדולים של אירופה מורכבת ברובה מאגמים רוסיים:

  • אונגה:
  • Willars
  • לדוגה;
  • Pskovo-Chudskoye.

האגם האחרון במערכת זו הוא Saima בפינלנד.

אגם באיקל

אגם באיקל, הייחודי בנכסיו, ממוקם במזרח סיביר על שטח של Buryatia ואירקוטסק האזור. בסביבה הקרובה של המאגר יש הרים עם כובעי שלג, אשר נותנים את האקלים סביב המאפיינים המיוחדים. שטח האגם הוא 31,722 קמ"ר. במונחים של עומק, Baikal מדורגת הראשון בין כל האגמים האחרים בעולם - 1,637 מטרים במקום העמוק ביותר. אורך המאגר הוא 636 ק"מ ורוחבו 80 ק"מ.

גם בעונה החמה ביותר, טמפרטורת המים מגיעה למקסימום של 9 מעלות עם פלוס. מים צלולים מאפשרים גם בעומק של 40 מטרים לראות מגוון של חפצים.

ישנם 22 איים על האגם. הגדול שבהם נקרא אולקון. למרבה הצער, יש צמח עיסת על החוף, אשר dumps שפכים שלה לתוך זה פלא טבעי. הסיבה לכך שהצמח אינו מועבר למקום אחר, או שאינו סגור כלל, נותרה בגדר תעלומה, מכיוון שביקאל הוא חפץ של המורשת הטבעית העולמית, ויש להגן עליו מפני ניסיונות כאלה על טוהר.

אגם לדוגה

אגם לדוגה ממוקמת בצפון מערב של החלק המרכזי של המדינה. שטחו הוא 17,700 ק"מ. במקום העמוק ביותר עומק 230 מטר. מקור הכוח העיקרי של המאגר הוא ביצות סמוכות ונחלים זורמים לתוכו. אורכו של קו החוף מגיע ל -1570 ק"מ, ונפח המים הוא 908 קמ"ק.

ישנם כ 660 איים על לאדוגה איילנד. הגדול שבהם הוא Mantinsari, Kilpola, Tulolansari.

אגם אונגה

אגם Onega ממוקם Karelia. שטחו הוא 9690 קמ"ר. המים באגם הזה הרבה יותר נקיים מאשר בלדוגה או באיקל. בזכות תכונות מיוחדות של אגם Onega התיירות מתפתח Karelia. הם באים לכאן כדי להירגע, דגים, לצוד ופשוט ליהנות מהנוף.

Chudskoye (Pskovo-Chudskoye) אגם

אגם Peipsi הוא די גדול, 30 נהרות לזרום לתוכו, ורק Narva זורם החוצה. פני השטח של המים הם 3,550 ק"מ. זהו האגם הרביעי בגודלו באירופה. העומק הממוצע הוא 15 מטר. ישנם 29 איים על אגם Peipsi.

בהיסטוריה של המקום הזה חשוב. זה היה כאן כי ב 5 באפריל 1242, קרב חשוב התקיים בשם הקרב על הקרח. עכשיו האגם יש חיבור התחבורה עם אסטוניה.

אגם אילמן

Ilmen משתרע על פני החלק הצפוני-מערבי של רוסיה האירופית. שטח הפנים הוא 55 קמ"ר. נהרות זורמים למאגר:

  • Msta;
  • Lovat;
  • פול;
  • שלון

מזון מגיע גם ביצות הסמוכים.

על האגם הזה נבנתה תחנת הכוח ההידרואלקטרית הראשונה בברית המועצות. עכשיו הם נושאים חומר בנייה באילמן.

אגם האנטאי

אגם גדול נוסף ברוסיה ממוקם מצפון לטריטוריה קרסנויארסק. שטחו הוא 58 קמ"ר. עומקו של המאגר מגיע 420 מטר במקום העמוק ביותר. האגם הפך למקור של נהר הנטיקה.

המאגר מאופיין בנופים מדהימים של הטבע, ותיירים רבים מגיעים לכאן מדי שנה. בברית המועצות היה המאגר מאגר.

סליגר

אגם מפורסם זה ממוקם בצפון מערב של ולדאי Upland. שטח פני השטח הוא 212 קמ"ר. 160 איים ציוריים הפזורים ברחבי האגם, הגדול שבהם נחשב Hachin. אורכו של המאגר אורך הוא 66 ק"מ ו 37 ק"מ רוחב. העומק במקום העמוק ביותר מגיע ל -24 מטרים.

המקור העיקרי של מזון סליגר הם קרחונים. החופים הם מנוקד מפרצים מפרצים, מכוסה יערות של עצי אורן. 110 נהרות זורמים לתוך סליגר. בעונה תיירים מאזורים שונים של המדינה באים לכאן בכמויות גדולות. עבורם, ישנם בסיסים תיירותיים רבים campgrounds.

אגם טאימיר

האגם הגדול ביותר בצפון סיביר נקרא Taimyr. זהו חלק של שמורת טאימיר, ובסביבתה הוא טונדרה ללא גבול.

בהתאם לעונה, שטח פני השטח משתנה. אם בתקופת המבול הוא 4,600 קמ"ר, בחורף הוא כבר 1,200 קמ"ר. העומק הממוצע של המאגר הוא 2.8 מטר, ואילו במקום העמוק ביותר המדידות מראות 26 מטר. נפח המים הממוצע באגם הוא 13 ק"מ מעוקב. אורך ממערב למזרח הוא 190 ק"מ, והרוחב, בהתאם לעונה, נע בין 15 ל -20 ק"מ. על האגם יש כמה מפרצים גדולים.

האגם נוצר בדיכאון טקטוני, שהופיע בשל הקרחונים העתיקים. הנהר הגדול ביותר הזורם למאגר נקרא טאימיר עליון, ותימיר התחתונה זורמת ממנו. במהלך תקופת המבול מפלס המים מגיע 6 מטרים.רוב השנה מספטמבר עד יוני, פני האגם מכוסים בקרח. בחורף, עובי קרום הקרח מגיע 3 מטרים. בקיץ, המים מתחממים רק ל -7 מעלות עם פלוס, ולכן אי אפשר לשחות בו.

לתשומת ליבם של דייגים: באגם לחיות דגים מסחריים כגון muksun, ארקטי char, whitefish.

אגם חנקה

על הגבול של פרימורסקי Krai ואת המחוז של Heilongjiang (סין) ממוקם אגם חנקה. גבול המדינה עובר דרך מאגר זה. האגם נושא את הכותרת של מאגר המים המתוקים הגדול ביותר במזרח הרחוק.

שטח פני המים עם מפלס מים ממוצע מגיע 4000 קמ"ר. אורך המאגר הוא 95 ק"מ. במקום העמוק ביותר, המדידות מראות 10.6 מטר בעומק ממוצע של כ -3 מטר. כמות המים הממוצעת לשנה היא 18.5 ק"מ מעוקב.

תזונה של האגם הוא בעיקר מי גשמים. המאגר עצמו הוא דיכאון שנקרא טקטוני. באותו זמן 24 נהרות לזרום לתוכו, ורק אחד זורם החוצה - Sungach.

בחודש נובמבר, המים באגם מתחיל להקפיא, ואת התהליך ההפוך מתחיל בחודש אפריל. בין מיני דגים מסחריים, נוכחות של קרפיון כסף, ראד, קרפיון, ואחרים ניתן לציין. עופות מים מקננים סביב האגם. חלק מהחוף נכלל בשמורת החנקה.

על שטחה של רוסיה יש מאות אלפי אגמים, היופי והייחודיות של אשר ניתן לספר ללא סוף. עושרה של המדינה מאפשר להם ללמוד אותם לאורך חייהם ואפילו לא ללמוד חלק מאה של ההיסטוריה שלהם ואת הפרטים.

השאירו תגובה

נא להזין את ההערה שלך!
נא להזין את השם שלך כאן